Potrebno mu je omogočiti namestitev, kjer ni izpostavljen prepihu in neposrednemu soncu. Za hrčka ni ustrezna namestitev v vlažnih prostorih.
Kletka za hrčka mora biti dovolj velika, saj kot živahna žival potrebuje tudi predmete za plezanje, tek, gradnjo utrdb, kopanje rovov in drugega.
Dno kletke naj bo obloženo z žagovino ali drugim posipom za živali, ki jo povprečno čistimo enkrat do dvakrat mesečno. Kletka mora hrčku onemogočati pobeg.
Za hrčka hitro najdemo ustrezno domovanje. Po trgovinah imamo na voljo več različnih vrst kletk, sicer pa kletke za hrčke tudi niso drage.
Najpogostejša vrsta kletke za hrčke je žičnata, tj. žičnato ohišje na plastičnem dnu. Žičnati okvir se mora ločiti od plastičnega dna, koristno pa je tudi, če žičnato ogrodje sega do dna plastičnega pladnja. Kletka mora imeti vratca, ki so dovolj velika, da lahko v kletko sežemo z roko, primemo hrčka in ga vzamemo iz kletke. Paziti moramo tudi, da so razmiki med žicami dovolj majhni, da nam skoznje hrček ne pobegne. Takšne kletke so za hrčke najbolj primerne in tudi najcenejše.
Odločimo se lahko tudi za stekleno posodo, ki so namenjene za akvarije. V takšni kletki lahko hrčka bolj nemoteno opazujemo, ohranjamo stalno temperaturo, okoli nje pa je tudi po navadi manj nesnage, ki bi jo hrček sicer zmetal iz kletke. Moramo pa si tudi omisliti čvrst pokrov, ki ga hrček ne bo mogel dvigniti.
Tretja možnost so kletke z obilico plastičnih cevi. Ta je sicer najdražja in jo je najtežje čistiti. Njena prednost pa je, da hrček z njo pridobi bivalno okolje, ki je najbolj podobno njegovemu naravnemu okolju.
Tukaj lahko najdete več kletk za hrčka.